lauantai 16. joulukuuta 2017

Nassikkakisat 16.12.2017

Nassikkapainikisat Kokkolassa 16.12.2017 tulokset:

21 kg 1) Martti Sia KäTa, 2) Oskari Pahkala ViVo, 3) Ella Törmänen KäTa, 4) Otto Pudas ViVo

23 kg 1) Neela Isokääntä ViVo, 2) Allan Lindeman KäTa, 3) Eeli Nissilä KäTa, 4) Jake Forsell KäTa, 5) Fia Niskakangas ViVo

24 kg 1) Anna Kataja KäTa, 2) Elias Lindstedt KäTä, 3) Lassi Mäkinen KäTa, 4) Kalle Pudas ViVo, 5) Kosti Saarinen KäTa

25 kg 1) Jyri Heikkilä KäTa, 2) Luka Seppälä KäTa, 3) Aleksi Laine KäTa, 4) Niilo Vuolle KäTa

26 kg 1) Onni Ojatalo KäTa, 2) Jone Aho PeKi, 3) Soni Joensuu KäTa, 4) Elia Mäkelä PeKi, 5) Sampo Ojala KäTa

28 kg 1) Amos Vainio KäTa, 2) Eeli Vainio KäTa, 3) Paavo Ainassaari ViVo, 4) Jone Eränummi ViVo

30 kg 1) Daniel Åkerlund ViVo, 2) Elsa Rentola ViVo, 3) Neea Rentola ViVo

31 kg 1) Oskari Kallio KäTa, 2) Jimi Aho PeKi, 3) Nuutti Mäkelä PeKi

32 kg 1) Onni Katajamäki KäTa, 2) Topi Forsell KäTa, 3) Roope Rentola ViVo, 4) Tuuli Soukka ViVo

33 kg 1) Jaani Löllö KäTa, 2) Lauri Sia KäTa, 3) Samuel Löllö KäTa

40 kg 1) Niklas Sällinen KäTa, 2) Veeti Forsell KäTa, 3) Aleksi Hedman KäTa

45 kg 1) Remus Pöppönen KäTa, 2) Eeli Mäkelä PeKi, 3) Eero Törmänen KäTa

Seurojen parhaimmat painijat:
Onni Katajamäki KäTa
Neela Isokääntä ViVo
Jone Aho PeKi

Mattotuomareina toimivat Petri Timlin KäTa ja Lasse Vehmas ViVo


lauantai 2. joulukuuta 2017

lauantai 25. marraskuuta 2017

Keisaripainit 24.11.2017

Keisaripainit 24.11 tulokset: 21 kg: 1) Martti Sia, 2) Ella Törmänen, 3) Leo Kiuru 23 kg: 1) Allan Lindeman, 2) Eeli Nissilä, 3) Sampo Ojala, 4) Jake Forsell 24 kg: 1) Aleksi Laine, 2) Lassi Mäkinen, 3) Niilo Vuolle, 4) Elias Lindstedt 25 kg: 1) Onni Ojatalo, 2) Anna Kataja, 3) Soni Joensuu 27 kg: 1) Eeli Vainio, 2) Jyri Heikkilä, 3) Amos Vainio 29 kg: 1) Topi Forsell, 2) Jonathan Hägglund, 3) Benjamin Thoden 32 kg: 1) Lauri Sia, 2) Oskari Kallio 34 kg: 1) Niklas Sällinen, 2) Veeti Forsell, 3) Aleksi Hedman, 4) Niilas Keränen 36 kg: 1) Eeli Kiuru, 2) Eero Törmänen 37 kg: 1) Ella Forsell, 2) Åsa Thoden Kilpailun paras painija Aleksi Laine

sunnuntai 19. marraskuuta 2017

keskiviikko 25. lokakuuta 2017

Keisaripainit 24.10.2017

Nassikat ja painikoululaiset:
21 kg: 1) Martti Sia, 2) Ella Törmänen, 3) Eelis Mäki
23 kg: 1) Allan Lindeman, 2) Kosti Saareinen, 3) Jake Forsell
25 kg: 1) Niilo Vuolle, 2) Anna Kataja, 3) Aleksi Laine, 4) Eemeli Heikkilä
27 kg: 1) Luka Seppälä, 2) Jyri Heikkilä, 3) Amos Vainio, 4) Jeremi Niemi
28 kg: 1) Topi Forsell, 2) Eeli Vainio, 3) Benjamin Thoden, 4) Onni Hietala
43 kg: 1) Aatu Heikkilä, 2) Veeti Forsell, 3) Niklas Sällinen, 4) Deng Majonk


Paras alokaspainija Topi Forsell


Nuoremmat kilparyhmäläiset:
24 kg: 1) Onni Ojatalo, 2) Soni Joensuu, 3) Sampo Ojala
28 kg: 1) Åsa Thoden, 2) Samuel Löllö
32 kg: 1) Jaani Löllö, 2) Eero Törmänen, 3) Lauri Sia
45 kg: 1) Remus Pöppönen, 2) Eeli Kiuru


Tuomareina Petri Timlin ja vanhemmat kilparyhmäläiset.

maanantai 9. lokakuuta 2017

tiistai 12. syyskuuta 2017

maanantai 15. toukokuuta 2017

sunnuntai 14. toukokuuta 2017

Pistesijoja Lahdesta

Ilman mitaleja tällä kertaa palasi Kokkolaa edustanut joukkuemme Lahdesta Koululiikuntaliiton maestaruuskisoista. Pistesijoille ylsivät Markus Hirvi P16 46 kilon sarjassa (neljäs) ja Jimi Löllö P16 50 kilon sarjassa (viides). Jimi Witick paini kahdeksanneksi P13 42 kilon sarjassa. Mutta hyvää kokemusta kertyi taas reppuun. Suomen kärjen taso ei ole kaukana!


maanantai 10. huhtikuuta 2017

sunnuntai 2. huhtikuuta 2017

tiistai 28. maaliskuuta 2017

Keisaripainit 28.3.2017

Keisaripainit 28.3.2017

23kg: 1) Aleksi Laine, 2) Soni Joensuu, 3) Onni Ojatalo, 4) Martti Sia
25kg: 1) Juho Haikara, 2) Viljami Törmänen, 3) Elias Kykyri, 4) Leino Mustajärvi
28kg: 1) Lauri Sia, 2) Samuel Löllö, 3) Niklas Kalliokoski, 4) Ramses Pöppönen
34kg: 1) Eero Törmänen, 2) Ella Forsell, 3) Into Mustajärvi, 4) Peetu Kalliokoski
38kg: 1) Mira Sikala, 2) Veeti Forsell, 3) Ilmari Mustajärvi, 4) Emilia Haikara
42kg: 1) Remus Pöppönen, 2) Jaani Löllö

Paras painija: Eero Törmänen

tiistai 7. maaliskuuta 2017

keskiviikko 15. helmikuuta 2017

Keisaripainit 15.2.2017



22kg:
1) Soni Joensuu
2) Anna Kataja
3) Martti Sia
4) Eemeli Heikkilä

23kg:
1) Onni Ojatalo
2) Niilo Vuolle
3) Luka Seppälä
4) Aleksi Laine

25kg:
1) Elias Kykyri
2) Amos Vainio
3) Onni Hietala

27kg:
1) Eeli Vainio
2) Ramses Pöppönen
3) Ville Anttila

30kg:
1) Juho Haikara
2) Viljami Törmänen
3) Samuel Löllö
4) Jarkko Pietilä

31kg:
1) Lauri Sia
2) Into Mustajärvi
3) Niklas Kalliokoski

32kg:
1) Ella Forsell
2) Emilia Haikara
3) Åsa Thoden
4) Andrea Kataja

35kg:
1) Eero Törmänen
2) Pauli Typpö
3) Peetu Kalliokoski
4) Viljami Tytärniemi

40kg:
1) Remus Pöppönen
2) Ilmari Mustajärvi
3) Antti Krekilä
4) Veeti Forsell

Paras painija: Eero Törmänen

sunnuntai 22. tammikuuta 2017

Ikäkausikisat Laihialla 21.1.2017

Selekta Cup
Laihia, 21.1.2017


Ergebnis: Pojat 17v., 31 kg (6 Osallistujaa): 1. Hugo Rintamäki (Ylistaron Kilpa-Veljet), 2. Joona Tuuri (Seinäjoen Paini-Miehet), 3. Aron Salonen (Vaasan Voima-Veikot), 4. Aaro Ojala (Ylistaron Kilpa-Veljet), 5. Jaani Löllö (Kälviän Tarmo), 6. Elmeri Mäntylä (Alavuden Urheilijat). 
32 kg (4 Osallistujaa): 1. Dovidas Samuilis (Alavuden Urheilijat), 2. Lauri Perkka (Ilmajoen Kisailijat), 3. Tuomas Pentinmäki (Alavuden Urheilijat), 4. Aatu Karjalainen (Perhon Kiri). 
35 kg (6 Osallistujaa): 1. Oliver Pada (Vaasan Voima-Veikot), 2. Topi Kujala (Ylistaron Kilpa-Veljet), 3. Armas Samuilis (Alavuden Urheilijat), 4. Aaron Tuomisto (Seinäjoen Paini-Miehet), 5. Joel Löllö (Kälviän Tarmo), 6. Chasimir Lindholm (Vaasan Voima-Veikot). 
39 kg (6 Osallistujaa): 1. Tuukka Peltokangas (Kuortaneen Kunto), 2. Jimi Witick (Kälviän Tarmo), 3. Oskari Talala (Ilmajoen Kisailijat), 4. Tomi Hänninen (Kälviän Tarmo), 5. Akseli Perkka (Ilmajoen Kisailijat), 6. Paulus Tuomisto (Seinäjoen Paini-Miehet). 
42 kg (7 Osallistujaa): 1. Veeti Tuuri (Seinäjoen Paini-Miehet), 2. Lauri Hakomäki (Vaasan Voima-Veikot), 3. Erik Silm (Kälviän Tarmo), 4. Santeri Ylipelkonen (Kuortaneen Kunto), 5. Feeli Rinnekari (Ylistaron Kilpa-Veljet), 6. Kasperi Kallio (Kälviän Tarmo), 7. Noah Spencer (Laihian Luja). 
48 kg (8 Osallistujaa): 1. Nestori Mannila (Ylistaron Kilpa-Veljet), 2. Anssi Järvinen (Kuortaneen Kunto), 3. Touko Ropponen (Ilmajoen Kisailijat), 4. Markus Hirvi (Kälviän Tarmo), 5. Hugo Hautamäki (Laihian Luja), 6. Onni Mäkelä (Perhon Kiri), 7. Leonard Palmroth (Teuvan Rivakka), 7. Tino Alaluhtala (Laihian Luja). 
52 kg (4 Osallistujaa): 1. Jedi Lönn (Laihian Luja), 2. Elias Lyyski (Laihian Luja), 3. Harri Kalervo (Laihian Luja), 4. Niko Alaluhtala (Laihian Luja). 
58 kg (7 Osallistujaa): 1. Tomi Loukola (Ylistaron Kilpa-Veljet), 2. Aapo Viitala (Ilmajoen Kisailijat), 3. Ilari Kurunsaari (Seinäjoen Paini-Miehet), 4. Petteri Talala (Ilmajoen Kisailijat), 5. Joonas Perkka (Ilmajoen Kisailijat), 6. Konsta Hietala (Vaasan Toverit), 7. Zanjar Abdollahi (Vaasan Toverit). 
62 kg (4 Osallistujaa): 1. Juho Juupaluoma (Ilmajoen Kisailijat), 2. Akseli Lyyski (Laihian Luja), 3. Ville Seppi (Laihian Luja), 4. Mustafa Otajagic (Teuvan Rivakka). 
68 kg (3 Osallistujaa): 1. Jimi Ahola (Vaasan Toverit), 2. Leevi Louhula (Perhon Kiri), 3. Erik Leikkari (Seinäjoen Paini-Miehet). 

Ergebnis: Pojat Aloittelijat, 23 kg (5 Osallistujaa): 1. Perttu Kangasniemi (Jalasjärven Jalas), 2. Jesse Lehtonen (Laihian Luja), 3. Petja Kangasniemi (Jalasjärven Jalas), 4. Iisakki Hernesniemi (Lappajärven Veikot), 5. Charger Lindholm (Vaasan Voima-Veikot). 
26 kg (3 Osallistujaa): 1. Kasper Thoden (Vaasan Toverit), 2. Otto Granqvist (Vaasan Voima-Veikot), 3. Kaapo Laitio (Alavuden Urheilijat). 
30 kg (5 Osallistujaa): 1. Joonas Saari (Jalasjärven Jalas), 2. Viljami Lahti (Vaasan Voima-Veikot), 3. Teppo Turtiainen (Vaasan Voima-Veikot), 4. Nuutti Mäkelä (Perhon Kiri), 5. Chevy lindholm (Vaasan Voima-Veikot). 
38 kg (3 Osallistujaa): 1. Leevi Hirviniemi (Vaasan Voima-Veikot), 2. Leevi Mäkelä (Perhon Kiri), 3. Aarne Söderlund (Vaasan Voima-Veikot). 
45 kg (4 Osallistujaa): 1. Oskari Thoden (Vaasan Toverit), 2. Ville Takala (Lappajärven Veikot), 3. Lassi Hirviniemi (Vaasan Voima-Veikot), 4. Remus Pöppönen (Kälviän Tarmo). 

Ergebnis: Pojat alle 9v., 25 kg (3 Osallistujaa): 1. Aron Ollila (Vaasan Toverit), 2. Juuso Tuuri (Seinäjoen Paini-Miehet), 3. Oiva Lehtola (Laihian Luja). 
28 kg (2 Osallistujaa): 1. Matias Onnenlehto (Laihian Luja), 2. Lauri Sia (Kälviän Tarmo). 

Ergebnis: Pojat yli 9v., 36 kg (5 Osallistujaa): 1. Joshua Udoku (Vaasan Voima-Veikot), 2. Kustaa Laitio (Alavuden Urheilijat), 3. Topias Kärkkäinen (Teuvan Rivakka), 4. Otto Ahola (Vaasan Toverit), 5. Elias Kallio (Laihian Luja). 
41 kg (6 Osallistujaa): 1. Severi Mäenpää (Ilmajoen Kisailijat), 2. Topias Närvä (Ilmajoen Kisailijat), 3. Ami Viitala (Ilmajoen Kisailijat), 4. Miro Norrgård (Laihian Luja), 5. Hadi Ahmadi (Vaasan Toverit), 6. Ossi Luoma (Kuortaneen Kunto). 
50 kg (3 Osallistujaa): 1. Juho Mäki-Jouppila (Ilmajoen Kisailijat), 2. Rami Jaatinen (Alavuden Urheilijat), 3. Aleksi Närvä (Ilmajoen Kisailijat). 

Ergebnis: Tytöt 17v., 26 kg (5 Osallistujaa): 1. Osa Thoden (Kälviän Tarmo), 2. Enni Ahola (Vaasan Toverit), 3. Nenna Mörsky (Seinäjoen Paini-Miehet), 4. Josefiina Tuominen (Laihian Luja), 5. Letitia Kaaja (Laihian Luja). 
33 kg (5 Osallistujaa): 1. Fenni Pentinmäki (Alavuden Urheilijat), 2. Aamu Rintamäki (Ylistaron Kilpa-Veljet), 3. Iina Lintala (Vaasan Voima-Veikot), 4. Ella Forsell (Kälviän Tarmo), 5. Susanna Kalervo (Laihian Luja). 
37 kg (3 Osallistujaa): 1. Sara Rehula (Laihian Luja), 2. Siiri Kallio (Laihian Luja), 3. Linnea Kaaja (Laihian Luja). 
49 kg (1 Osallistujaa): 1. Selma Pihlaja (Vaasan Voima-Veikot). 
59 kg (2 Osallistujaa): 1. Charlotta Lindholm (Vaasan Voima-Veikot), 2. Vilmiina Pöppönen (Kälviän Tarmo).